Антена 5 Тим

Мики

Миле Ѓуриќ

Програмски реализатор, Ди Џеј

miki@antenna5.fm
Стил
dance
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 1979 - UK No.1 Anita Ward 'Ring My Bell'
  • 1969 - Роден е Kevin Thornton од Color Me Bad, (1991 UK No.1 'I Wanna Sex You Up', 1991 US No.1 'I Adore Mi Amor').
  • 1972 - UK No.1 Don McLean 'Vincent'
  • 2001 - Travis започнуваат 4-неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'The Invisible Band'.
  • 1989 - US No.1 New Kids On The Block 'I'll Be Loving You Forever'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје