Емисии


Музика во живо

Извонредна можност да ги слушнете најновите информации од светот на фудбалот и останатите спорски вести, збогатени со најновите звуци на клубската музика која се пушта во светските клубови.
Водител: DJ Icko
Термин: од вторник до петок од 20 до 22 часот
Музички времеплов
  • 1972 - UK No.1 Don McLean 'Vincent'
  • 1969 - Роден е Kevin Thornton од Color Me Bad, (1991 UK No.1 'I Wanna Sex You Up', 1991 US No.1 'I Adore Mi Amor').
  • 1983 - Роден е Lee Ryan од Blue (2002 UK No.1 'If You Come Back').
  • 1978 - USА No.1 Andy Gibb 'Shadow Dancing'
  • 1979 - UK No.1 Anita Ward 'Ring My Bell'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје