Хит Парада 14.09.2019


1
How Do You Sleep
Sam Smith
9 | 2 Недели во листата
1
2
Take Me Back To London
Ed Sheeran feat. Stormzy
| 4 Недели во листата
1
3
3 Nights
Dominic Fike
2 | 8 Недели во листата
1
4
Lover
Taylor Swift
5 | 3 Недели во листата
2
5
Now You're Gone
Tom Walker (feat. Zara Larsson)
2 | 9 Недели во листата
0
6
Gentle
Yon Idy
5 | 3 Недели во листата
1
7
The Git Up
Blanco Brown
6 | 4 Недели во листата
1
8
Harder
Jax Jones (feat. Bebe Rexha)
4 | 6 Недели во листата
1
9
Friday Night
Burak Yeter
4 | 5 Недели во листата
1
10
Younger
Jonas Blue feat HRVY
| 1 Недела во листата
1
11
Love Myself On The Weekend
Coyote
5 | 5 Недели во листата
0
12
Lonely
Lauv (feat. Anne-Marie)
| 1 Недела во листата
1
13
Only Human
Jonas Brothers
6 | 7 Недели во листата
2
14
Do You Miss Me Much
Craig David
5 | 2 Недели во листата
1
15
Breaking Down The Door
Santana feat. Buika
7 | 4 Недели во листата
0
16
Mad Love
Mabel
4 | 10 Недели во листата
0
17
Shameless
Camila Cabello
| 1 Недела во листата
2
18
Senorita
Shawn Mendes and Camila Cabello
2 | Недели во листата
0
19
Torn
Ava Max
1 | Недели во листата
2
20
Something About You
Elderbrook feat. Rudimental
| Недела во листата
1
21
Outnumbered
Dermot Kennedy
4 | Недели во листата
1
22
Hate Me
Ellie Goulding feat. Juice WRLD
7 | Недели во листата
1
23
Barefoot In The Park
James Blake feat Rosalia
9 | Недели во листата
0
24
Shine
Emeli Sandé
4 | Недели во листата
0
25
Bad Behaviour
Mabel
4 | Недели во листата
0
26
Be Honest
Jorja Smith feat. Burna Boy
9 | Недели во листата
1
27
Mothers Daughter
Miley Cyrus
5 | Недели во листата
0
28
All The Time
Zara Larsson
5 | Недели во листата
0
29
Strike A Pose
Young T and Bugsey ft. Aitch
| Недела во листата
0
30
Schhh
Mahmut Orhan feat Irina Rimes
4 | Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1997 - Спотот на Pearl Jam за хитот 'Jeremy' е прогласен за една од причините поради насилството на американскиот тинејџер Barry Loukaitis кој усмртил тројца луѓе.
  • 1975 - Со настапот во шоуто 'Saturday Night Variety Show', Bay City Rollers за првпат се појавуваат на американска ТВ.
  • 1972 - Втор пат за 4 недели Paul и Linda McCartney се уапсени за поседување канабис, сега на нивната шкотска фарма.
  • 1959 - Родена е Alannah Currie, вокалистката на Thompson Twins. 'Hold Me Now'
  • 1945 - Роден е Sweet Pea Atkinson од Was Not Was. 'Walk The Dinosaur'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје