Топ 10 @ 10 16.09.2019


1
The Vision (Original Mix)
DSF
| 1 Недела во листата
1
2
Lost My Way (Dean Mickoski Remix)
Sean Sines
| 1 Недела во листата
0
3
Spellbound (Original Mix)
Matthew Dekay
| 1 Недела во листата
1
4
All I've Got (Gorje Hewek & Izhevski Remix)
RUFUS DU SOL
| 1 Недела во листата
1
5
1995 (Original Mix)
&ME
| 1 Недела во листата
0
6
Swallow's Nest (Extended Mix)
Modd & Hosini
| 1 Недела во листата
2
7
Nata Alma (Club Smash Hit Version)
Robag Wruhme
| 1 Недела во листата
1
8
Kanga (Original Mix)
Sebastien Leger
| 1 Недела во листата
1
9
Misirlou (Original Mix)
Valeron
8 | 2 Недели во листата
0
10
Foolish (Martin Waslewski Remix)
Black Circle
6 | 2 Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1975 - Со настапот во шоуто 'Saturday Night Variety Show', Bay City Rollers за првпат се појавуваат на американска ТВ.
  • 1973 - На пат за настап во Луизијана загинува пејачот и текстописец Jim Croce заедно со уште 5-мина сопатници, откако авионот со кој летале удира во дрво. I've Got A Name
  • 1959 - Родена е Alannah Currie, вокалистката на Thompson Twins. 'Hold Me Now'
  • 1997 - Спотот на Pearl Jam за хитот 'Jeremy' е прогласен за една од причините поради насилството на американскиот тинејџер Barry Loukaitis кој усмртил тројца луѓе.
  • 1945 - Роден е Sweet Pea Atkinson од Was Not Was. 'Walk The Dinosaur'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје