Плеј листа 20.11.2019


Wonders
Klingande
62
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
48
Lost Frequencies
Like I Love You
11
Thank U Next
Ariana Grande
8
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
12
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
16
Without Me
Halsey
13
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
5
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
4
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
54
Valentine
5 Seconds of Summer
3
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
20
Музички времеплов
  • 1971 - USА No.1 Isaac Hayes 'Theme From Shaft'
  • 1974 - Тапанистот на The Who, Keith Moon, колабира зашто пијалокот му бил измешан со дрога. 19-годишниот Scott Halpin кој е во публиката, добротворно се пријавува да го замени на тапани за групата да ги отсвири останатите 3 песни.
  • 1961 - Роден е Paul King, лидер на King и водител на MTV и VH 1. 'Love And Pride'
  • 2000 - Mel C од Spice Girlѕ открива дека ја напушта групата.
  • 1979 - USА No.1 Barbra Streisand & Donna Summer 'No More Tears, Enough Is Enough'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје