DJ Khaled feat Rihanna & Bryson Tiller - Wild Thoughts


Музички времеплов
  • 1940 - Роден е Manfred Mann (1964 UK & USА No.1 'Do Wah Diddy Diddy').
  • 1972 - Curtis Mayfield започнува 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Superfly'.
  • 1958 - Во Њујорк Buddy Holly за последен пат снима во студио. Меѓу песните што ги снима е и 'It Doesn't Matter Anymore'.
  • 2001 - Steps започнуваат двонеделен престој на првото место на брит. листа со албумот 'Gold The Greatest Hits'.
  • 1997 - Синглот на Elton John, 'Candle In The Wind 97', влегува во Гинисовата книга на рекорди како најпродаван сингл на сите времиња со тираж од 31,8 милиони копии за 40 дена. Синглот собира 20 милиони фунти за добротворни цели.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје