Burak Yeter ft Danelle Sandoval - Tuesday


Музички времеплов
  • 1984 - Howard Jones го добива првиот британски бр.1 албум со дебито 'Human's Lib.'
  • 1966 - UK No.1 Walker Brothers 'The Sun Ain't Gonna Shine Anymore'
  • 2004 - Во Бакингемската палата Вокалистот на Kinks, Ray Davies, добива CBE медал од Британската кралица за неговиот придонес во музичката индустрија.
  • 1979 - UK No.1 Gloria Gaynor 'I Will Survive'
  • 1958 - USА No.1 Champs 'Tequila'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје