Calvin Harris feat Pharrell Williams, Katy Perry & Big Sean - Feels


Музички времеплов
  • 1989 - UK No.1 Jive Bunny And The Mastermixes 'That's What I Like'
  • 1972 - Curtis Mayfield започнува 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Superfly'.
  • 2001 - Steps започнуваат двонеделен престој на првото место на брит. листа со албумот 'Gold The Greatest Hits'.
  • 1958 - Во Њујорк Buddy Holly за последен пат снима во студио. Меѓу песните што ги снима е и 'It Doesn't Matter Anymore'.
  • 1971 - Роден е Tony Mortimer од East 17 (1994 UK No.1 'Stay Another Day' и уште 15 други британски топ 40 синглови).
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје