David Guetta feat Justin Bieber - 2U


Музички времеплов
  • 1971 - Роден е Tony Mortimer од East 17 (1994 UK No.1 'Stay Another Day' и уште 15 други британски топ 40 синглови).
  • 1940 - Роден е Manfred Mann (1964 UK & USА No.1 'Do Wah Diddy Diddy').
  • 2001 - Steps започнуваат двонеделен престој на првото место на брит. листа со албумот 'Gold The Greatest Hits'.
  • 1992 - George Michael започнува судски процес против Sony Records во врска со договорот со компанијата; ќе го изгуби случајот во 1994 г. и по 10 години повторно ќе соработува со Sony.
  • 1958 - Во Њујорк Buddy Holly за последен пат снима во студио. Меѓу песните што ги снима е и 'It Doesn't Matter Anymore'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје