Imagine Dragons - Thunder


Музички времеплов
  • 1997 - Синглот на Elton John, 'Candle In The Wind 97', влегува во Гинисовата книга на рекорди како најпродаван сингл на сите времиња со тираж од 31,8 милиони копии за 40 дена. Синглот собира 20 милиони фунти за добротворни цели.
  • 2001 - Steps започнуваат двонеделен престој на првото место на брит. листа со албумот 'Gold The Greatest Hits'.
  • 1992 - George Michael започнува судски процес против Sony Records во врска со договорот со компанијата; ќе го изгуби случајот во 1994 г. и по 10 години повторно ќе соработува со Sony.
  • 1958 - Во Њујорк Buddy Holly за последен пат снима во студио. Меѓу песните што ги снима е и 'It Doesn't Matter Anymore'.
  • 1972 - Curtis Mayfield започнува 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Superfly'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје