Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1992 - George Michael започнува судски процес против Sony Records во врска со договорот со компанијата; ќе го изгуби случајот во 1994 г. и по 10 години повторно ќе соработува со Sony.
  • 1940 - Роден е Manfred Mann (1964 UK & USА No.1 'Do Wah Diddy Diddy').
  • 1971 - Лидерот на Rolling Stoneѕ, Mick Jagger за првпат станува татко, откако неговата сопруга Bianca ја раѓа ќерката Jade.
  • 1997 - Синглот на Elton John, 'Candle In The Wind 97', влегува во Гинисовата книга на рекорди како најпродаван сингл на сите времиња со тираж од 31,8 милиони копии за 40 дена. Синглот собира 20 милиони фунти за добротворни цели.
  • 1989 - UK No.1 Jive Bunny And The Mastermixes 'That's What I Like'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје